Kategorie
Aktualności

Wspólne kolędowanie

Wspólne śpiewanie kolęd jest piękną tradycją kultywowaną w wielu domach. Kolędowanie jest źródłem osobistych przeżyć religijnych, często kojarzy się z rodzinnym ciepłem, bliskością, budzi dobre wspomnienia, ale też porusza w sercu tęsknotę za najbliższymi …

 

Centrum Alzheimera od wielu lat uczestniczy w Akcji POKOLĘDZIE, której inicjatorem jest Centrum Myśli Jana Pawła II. W tym roku gościć będziemy Chór Batorego z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie. I tak tradycja wspólnego kolędowania połączy pokolenia.

Kategorie
Aktualności

KONFERENCJA 21-22.09.2023 (Dzień 2)

Drugi dzień konferencji

Link do transmisji

Kategorie
Aktualności

KONFERENCJA 21-22.09.2023

W imieniu całego zespołu Centrum Alzheimera miło nam zaprosić na dwudniową konferencję w naszej siedzibie oraz na transmisję konferencji za pomocą mediów cyfrowych. Szczegóły transmisji będą publikowane na naszej stronie i profilu Facebook już wkrótce. Do zobaczenia …

Link do konferencji

Konferencja_dzien_21_09_2023
Konferencja_dzien_22_09_2023
Kategorie
Aktualności

Piknik w CA 8 września 2023

Miło nam poinformować o pikniku, który odbędzie się w Centrum Alzheimera 8 września 2023r.

Kolorowy plakat reklamujący wyrażenie

Nasz piknik pomagają nam zorganizować przedstawiciele firm:

Logo sponsora
Logo sponsora
Kategorie
Aktualności

Kulturalne lato

Pani Hanna Michalik podczas występu na scenie sali widowiskowej Centrum Alzheimera. Kobieta ubrana w długą suknie w kwiaty trzyma mikrofon i śpiewa.

Kulturalne lato! Porywające polskie szlagiery! Świetna zabawa! W Centrum Alzheimera

26 lipca 2023 r. wystąpiła Hanna Michalik z koncertem, pt.: „Śpiewam bo lubię. A ulica jest moją sceną”. Hanna Michalik jest półfinalistką I Edycji Programu The Voice Senior, w którym  śpiewała piosenkę „Walc Embarras” oraz kolędę „Nie było miejsca dla ciebie” .

W 2022 r. zdobyła GRAND PRIX za wykonanie piosenki „Rebeka” oraz zajęła  PIERWSZE MIEJSCE w  Przeglądzie Piosenki Satyrycznej i Kabaretowej.      Występ w The Voice Senior był dla niej najwspanialszą przygodą życia, jakiej nigdy nie spodziewała się przeżyć. Głównymi atutami Hanny Michalik jest ciekawa, niska barwa głosu oraz aktorska interpretacja utworów, które z subtelnością i elegancją prezentuje na scenie czarując słuchaczy i skupiając na sobie ich uwagę.

Na scenie stoi Pani Hanna Michalik oraz Dyrektor Centrum Alzheimera Pan Jarosław Gnioska, który wręcza kwiaty artystce
Na scenie przed podopiecznymi Centrum stoi Pani Hanna Michalik.
Kategorie
Aktualności

Powróćmy jak za dawnych lat

Anna Adamiak stoi przed publicznością w sali widowiskowej. Obok niej stoi Zastępca Dyrektora CA Magdalena Białczak i zapowiada występ artystki.

25 maja 2023 r. gościliśmy wybitną Artystkę Annę Marię Adamiak – śpiewaczkę operową, operetkowa i musicalową, aktorkę, pedagoga, stypendystkę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jest laureatką i finalistką wielu konkursów wokalnych, interpretacyjnych. Współpracuje z orkiestrami, zespołami, instrumentalistami, aktorami  tak w kraju jak i za granicą.

W swoim repertuarze posiada utwory od baroku do współczesności.

W październiku 2014 roku, w Piwnicy pod Baranami, odbyła się premiera płyty z piosenkami  napisanymi specjalnie dla niej przez Andrzeja Zaryckiego – kompozytora i kierownika muzycznego Ewy Demarczyk, od lat związanego z Piwnicą Pod Baranami.

Trudno jednoznacznie zakwalifikować jej wykonawstwo, śpiewa klasycznie – arie operowe , operetkowe ,musicale – świetna technika, duża skala, biegłość wykonawcza. Z drugiej strony, trudno poznać ten klasyczny głos gdy wykonuje repertuar lżejszy, rozrywkowy. Podczas koncertu w Centrum Alzheimera usłyszeliśmy następujące utwory:

Powróćmy jak za dawnych lat”
„List do matki”
„Radość najpiękniejszych lat”
„Tyle słońca w całym mieście”
„Na pierwszy znak”
„Przetańczyć całą noc”
„Już nie zapomnisz mnie”
„Nie wierz mi nie ufaj mi
„Powrócisz tu”
„Time to say goodbye”.

Anna Adamiak stoi przed publicznością w sali widowiskowej.
Anna Adamiak stoi przed publicznością w sali widowiskowej.
Kategorie
Aktualności

Święta Wielkanocne u nas

na stole przykrytym barwnym obrusem stoi koszyczek wielkanocny i ozdoby wielkanocne palmy, pisanki i kolorowe poduszki.

Święta, Święta i już po Świętach. Na bieżąco pokazywaliśmy Państwu na naszym profilu na facebooku, jak wspólnie z Podopiecznymi przygotowujemy piękne dekoracje świąteczne. Nie tylko kolorowe palmy wielkanocne, ale również barwne pisanki techniką decoupage, stroiki, koszyczki, bukiety, zajączki, a nawet obrazy. Bardzo wiele działo się również podczas  warsztatów kulinarnych. Trudno oddać atmosferę przygotowań świątecznych potraw, królowały oczywiście wielkanocne baby: duże, średnie i całkiem małe. Proszę uwierzyć na słowo było wesoło, smacznie, pachnąco! Po prostu palce lizać!

Przy wielkanocnym stole zasiedliśmy licznie Podopieczni, Rodziny, Pracownicy, Dyrekcja. Ten piękny czas każdy z nas przeżywał głęboko w swoim sercu ale byliśmy WSZYSCY razem.

stół wielkanocny, do którego zasiądą uczestnicy spotkania świątecznego
spotkanie wielkanocne, przy stołach siedzą uczestnicy.
Kategorie
Aktualności

Życzenia Świąteczne

Kategorie
Aktualności

Koncert

Kategorie
Aktualności

Karnawał w Centrum Alzheimera

Karnawał w Centrum Alzheimera! „Na tym Balu nad Balami. Takim co się pamięta latami” bawiliśmy się świetnie. Dziękujemy DJ Jankowi Dunczykowi (DJjanekdunczyk), który od wielu lat charytatywnie organizuje nam zabawy karnawałowe. Znakomita muzyka wprowadziła nas w świetny nastrój i  naprawdę cała sala śpiewała i tańczyła. Będziemy wspominać te piękne chwile! Było radośnie i pączkowo bo był właśnie

Tłusty Czwartek. Pozdrawiamy Wszystkich, my nie liczyliśmy pączków😊

Duża grupa osób tańczy na sali widowiskowej.
Grupa osób tańczy w dużym kole. Wiele osób ma na głowach kotyliony karnawałowe
Grupa osób tańczy trzymając się za ręce. Wiele osób ma na głowach kotyliony karnawałowe.
Dyrektor CA Jarosław Gnioska stoi razem z DJ Jankiem Dunczykiem