Kategorie
Aktualności

„Neuroprzyjaciele” zyskali właśnie swój ostateczny wizerunek

Nasza nowa inicjatywa „Neuroprzyjaciele” zyskała właśnie swój ostateczny wizerunek. Mamy zaszczyt i ogromną przyjemność przedstawić Państwu logo „Neuroprzyjaciół”. Cieszymy się, że do prac nad koncepcją znaku „Neuroprzyjaciół” udało się nam zaprosić tak wiele osób, które charytatywnie zechciały wesprzeć  nową inicjatywę. Otrzymaliśmy aż 37 projektów znaku „Neuroprzycjaciele”, które stanowiły oryginale spojrzenie artystyczne będące efektem twórczych przemyśleń i poszukiwań. Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali, dając nam swój czas, talent i entuzjazm.

„Neuroprzyjaciele” to ważna inicjatywa Centrum Alzheimera, która pokazuje piękno i wrażliwość ludzkich serc na cierpienie drugiego człowieka. Tworzymy krąg ludzi, którzy chcą się zatrzymać i wyciągnąć pomocną dłoń w codziennych sytuacjach. Chcemy aby znak „Neuroprzyjciół” znalazł się wokół nas i był symbolem miejsc, gdzie są ludzie, którzy rozumieją problemy osób chorych, są życzliwi i chcą okazać wsparcie.  

Autorką prezentowanego Państwu znaku jest Anna Rendecka – historyk sztuki, artysta grafik, absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obok grafiki konceptualnej i warsztatowej zajmuje się projektowaniem graficznym, ilustracją, rysunkiem i malarstwem. Jej wielką pasją jest fotografia, głównie portretowa. W ostatnich latach w swoich pracach podejmuje tematy przemijania, pamięci oraz demencji. Obserwacja ludzkiego ciała oraz psychologia człowieka stały się inspiracją do jej artystycznych poszukiwań. W swoich działaniach wykorzystuje różne techniki i narzędzia, zarówno tradycyjne, jak i cyfrowe. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się twórczo w proces poszukiwania i tworzenia znaku „Neuroprzyjaciół”. Mamy zaszczyt przedstawić Państwu nazwiska osób, które wzięły udział w wyżej wymienionych pracach:

Anna Rendecka

Katarzyna Gospodarek,

Dominik Szustakowski ze Sudia X D. Szustakowski,

 

Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Universal Design, które działa pod opieką naukową  dr inż. arch. Iwona Benek, Adiunkta na Wydziale Architektury / Katedra Projektowania i Badań Jakościowych w Architekturze przy Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej:

Adrianna Popielarczyk,

Sara Nocula,

Anna Babczyńska,

Wiktoria Grzechnik,

Szymon Świderski,

Agnieszka Stawinoga

 

Serdecznie wszystkim dziękujemy.