Kategorie
Aktualności

Powróćmy jak za dawnych lat

Anna Adamiak stoi przed publicznością w sali widowiskowej. Obok niej stoi Zastępca Dyrektora CA Magdalena Białczak i zapowiada występ artystki.

25 maja 2023 r. gościliśmy wybitną Artystkę Annę Marię Adamiak – śpiewaczkę operową, operetkowa i musicalową, aktorkę, pedagoga, stypendystkę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jest laureatką i finalistką wielu konkursów wokalnych, interpretacyjnych. Współpracuje z orkiestrami, zespołami, instrumentalistami, aktorami  tak w kraju jak i za granicą.

W swoim repertuarze posiada utwory od baroku do współczesności.

W październiku 2014 roku, w Piwnicy pod Baranami, odbyła się premiera płyty z piosenkami  napisanymi specjalnie dla niej przez Andrzeja Zaryckiego – kompozytora i kierownika muzycznego Ewy Demarczyk, od lat związanego z Piwnicą Pod Baranami.

Trudno jednoznacznie zakwalifikować jej wykonawstwo, śpiewa klasycznie – arie operowe , operetkowe ,musicale – świetna technika, duża skala, biegłość wykonawcza. Z drugiej strony, trudno poznać ten klasyczny głos gdy wykonuje repertuar lżejszy, rozrywkowy. Podczas koncertu w Centrum Alzheimera usłyszeliśmy następujące utwory:

Powróćmy jak za dawnych lat”
„List do matki”
„Radość najpiękniejszych lat”
„Tyle słońca w całym mieście”
„Na pierwszy znak”
„Przetańczyć całą noc”
„Już nie zapomnisz mnie”
„Nie wierz mi nie ufaj mi
„Powrócisz tu”
„Time to say goodbye”.

Anna Adamiak stoi przed publicznością w sali widowiskowej.
Anna Adamiak stoi przed publicznością w sali widowiskowej.