Kategorie
Aktualności

Współpraca z Muzeum Narodowym

Podsumowanie wspólnego projektu z Muzeum Narodowym

         Miło nam poinformować Państwa o sukcesie zakończonego w ubiegłym roku projektu interaktywnych spotkań ze sztuką dla seniorów w ramach zadania „Otwarte Narodowe. Rozwój oferty kulturalno – edukacyjnej Muzeum Narodowego w Warszawie”. Centrum Alzheimera było partnerem projektu i jako ekspert aktywnie uczestniczyło w szkoleniu kadr pracowników instytucji kultury do pracy z grupami seniorów o specjalnych potrzebach oraz konsultowało scenariusze warsztatów tematycznych.

         Obecnie warsztaty znajdują się w stałej ofercie Muzeum Narodowego, a  Dyrekcja placówki zadecydowała o zgłoszeniu tego projektu do prestiżowego Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku  Sybilla 2020. Od blisko czterdziestu lat Konkurs na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla jest najważniejszą formą uznania osiągnięć
w polskim muzealnictwie. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy warsztatów i cieszymy się, że wieloletnia współpraca Centrum Alzheimera z Muzeum Narodowym zaowocowała realizacją pięknego i bardzo potrzebnego  osobom niepełnosprawnym projektu, co ciekawe warsztaty znakomicie „odnalazły” się w przestrzeni online, ułatwiając kontakt ze sztuką podczas pandemii.

         Dziękujemy wszystkim pracownikom Muzeum Narodowego za współpracę i zaproszenie do projektu.

Warsztaty w MN
Warsztaty w MN